poniedziałek, 18 styczeń 2021

Uwaga! Zmiana punktów szczepień w Ełku i powiecie

Fot. Ilustracyjne Fot. Ilustracyjne

Zmianie uległy niektóre punkty szczepień w Ełku. Z listy zniknęły m.in. gabinety lekarzy: Elżbiety Olszewskiej czy Czesława Modzelewskiego - informują nas czytelnicy. Wiadomość potwierdziliśmy. Nowa lista  jest na bieżąco aktualizowana.  Zgodnie z prawem możesz wybrać dowolny punkt szczepień, niekoniecznie najbliższy.  Osoby starsze muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ dostępność szczepionek jest ograniczona. Przypominamy: od 15 stycznia trwa  rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

IMG 8739

Mapa punktów szczepień: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

Jak możesz się zarejestrować?

  • Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989 lub,

  • zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl lub,

  • skontaktuj się bezpośrednio z punktem szczepień (numer na dole strony) lub,

  • skontaktuj się ze swoim lekarzem POZ.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin Twojego szczepienia, a następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty.

Do rejestracji nie potrzebujesz żadnych dodatkowych danych czy dokumentów, wystarczy że podasz swój nr PESEL.

Dla osób, które nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień, uruchomione zostały mobilne zespoły szczepiące. Jeśli potrzebujesz pomocy, zarejestruj się na szczepienie bezpośrednio w punkcie szczepień. Informacje, które punkty szczepień w okolicy dysponują zespołami wyjazdowymi, dostępna jest na infolinii pod numerem telefonu 989.

Na chwilę obecną dostępne w Ełku i powiecie punkty szczepień: 

IMG 9424

IMG 9425