środa, 20 styczeń 2021

Czas na rewitalizację jeziorka na os. Północ II

Fot. Radny Mirosław Sawczyński Fot. Radny Mirosław Sawczyński

Wkrótce ruszą pierwsze prace związane z rewitalizacją terenu przy stawie osiedlowym na os. północ II w Ełku. Inwestycja została podzielona na etapy. Zakończenie prac pierwszego etapu przewidziane jest na koniec maja 2021 r.

Miasto Ełk podpisało umowę na zagospodarowanie terenu wokół jeziorka na os. północ II w Ełku, w ramach zamówienia pt. „Zagospodarowanie terenów komunalnych na osiedlu północ II w Ełku obejmujące obszar w okolicy jeziorka/stawu osiedlowego – 1etap” . Inwestycja  związana z rewitalizacją terenu została podzielona na etapy.
 
Pierwszy etap obejmuje głównie odmulenie oraz uformowanie i umocnienie brzegów jeziorka. W zakres prac do wykonania wchodzi również rozbiórka istniejących schodów, karczowanie krzaków i roślin ziemno-wodnych, a także wykonanie plaży oraz trawników.
 
Zakończenie prac pierwszego etapu przewidziane jest na koniec maja 2021 r. 
Koszt inwestycji to ok. 700 tys. zł
 
Kolejny etap inwestycji obejmować będzie wymianę chodnika wokół jeziorka, a także wykonanie m.in. oświetlenia, schodów czy kanalizacji teletechnicznej pod przyszły monitoring. Przetarg na drugi etap inwestycji został już rozstrzygnięty, natomiast w przyszłym tygodniu planowane jest podpisanie umowy z wykonawcą.
 
Źródło:elk.p