wtorek, 02 luty 2021

Ważą się losy ełckiego zamku. Która propozycja Wam się podoba?

Kolejna koncepcja inwestora, który na ruinach zamku chciałby zbudować hotel wraz z infrastrukturą turystyczną, nie zyskała aprobaty. Prezentujemy Wam  projekt zagospodarowania wyspy, który inwestor przedstawił na spotkaniu z konserwatorem. Zamek czy więzienie? Jakie jest Wasze zdanie?

 
 - Niestety,ale gotycka forma zamku nie została zaakceptowana, a nawet skrytykowana jako próba sztucznej kreacji...
Konserwatorzy jak podkreślają zaakceptowali urbanistykę,ale właściwie to niczego nie musieli akceptować, ponieważ przedstawiona w koncepcji urbanistyka, czyli 4 budynki, to jest stan istniejący na wyspie...
W takiej sytuacji uznałem za bezcelowe przedstawianie kolejnych koncepcji w formie zabudowy zamkowej, ponieważ nigdy nie udowodnimy zamkowej formy obiektu. Jedyna możliwość rewitalizacji Wyspy Zamkowej w Ełku, to jest po prostu remont budynków dawnego więzienia w Ełku. Na remont budynków w formie dawnego więzienia uzyskamy pozwolenie konserwatorskie, co pozwoli na wykonanie prac projektowych i szybkie rozpoczęcie inwestycji. 
 
Nie jestem jednak przekonany czy chciałbym zrealizować taką inwestycję. Proszę opublikować wizualizacje w zestawieniu ze zdjęciem więzienia, niech opinia publiczna rozstrzygnie-zamek czy więzienie? -  prosi o Wasze zdanie Inwestor. 
 
Czekamy na stanowisko Dariusza Bartona Warmińsko-Mazurskiego Konserwatora Zabytków, który dziś pracuje w terenie. 
 
Zdjęcia: Inwestor
 
IMG 0736zamek
 
IMG 0733zamek3
 
IMG 0737zamek3
 
IMG 0735zame