środa, 03 marzec 2021

Prezydent Ełku apeluje do Premiera o dodatkowe wsparcie województwa

Fot. elk,pl Fot. elk,pl

Tomasz Andrukiewicz prezydent Ełku zwrócił się 1 marca do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego o objęcie Warmii i Mazur priorytetowym programem szczepień, dodatkową pomoc dla samorządów oraz przedsiębiorców, które są w trudnej sytuacji ekonomicznej. To zdaniem prezydenta Ełku pozwoli regionowi na stopniowy  powrót do normalności oraz pomoże w niwelowaniu skutków dotychczasowych ograniczeń.

Na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego jako jedynego w Polsce zostały wprowadzone szczególne ograniczenia sanitarno-epidemiologiczne. Zamknięto ponownie instytucje kultury i sportowe, a także hotele i galerie handlowe. W opinii prezydenta Ełku szansą uodpornienia społeczeństwa na zakażenie i co za tym idzie na powrót do normalności jest szczepionka.

(…) w trosce o zdrowie mieszkańców naszego województwa, zwracam się do Pana Premiera z prośbą o objęcie Warmińsko – Mazurskiego priorytetowym programem szczepień – z takim apelem zwrócił się włodarz Ełku do premiera Mateusza Morawieckiego

Prezydent Tomasz Andrukiewicz w piśmie, które skierował 1 marca do Premiera RP Mateusza Morawieckiego apeluje o przygotowanie takich instrumentów wsparcia polskiego rządu, które pozwolą na przynajmniej częściowe zniwelowanie konsekwencji bardzo trudnego położenia ekonomicznego w samorządach  województwa warmińsko-mazurskiego.

Prezydent podkreślił, iż w zamkniętych instytucjach kultury i sportu pracują ludzie, którzy ze względu na ograniczenia nie mogą prowadzić działalności usługowej, w ramach której uzyskują przychody stanowiące źródło pokrycia ich wynagrodzeń. W trudnej sytuacji są też Miejskie Zakłady Komunikacji, które aktualnie ponoszą konsekwencje w związku z ubytkami wpływów związanych z ograniczoną liczbą pasażerów. Prezydent dostrzega szczególnie trudną sytuację przedsiębiorców naszego województwa.

 - Apeluję również o to, by w obecnie istniejącej sytuacji przedsiębiorcy z województwa warmińsko-mazurskiego otrzymali dodatkowe wsparcie finansowe od państwa, które zrekompensuje im straty finansowe związane z brakiem możliwości normalnego funkcjonowania – czytamy w piśmie od prezydenta Ełku Tomasza Andrukiewicza.

Źródło/tekst oryginalny: elk.pl