czwartek, 04 marzec 2021

V Międzynarodowy Konkurs Literacki Siegfrieda Lenza

Fot .www.biblioteka.elk.pl Fot .www.biblioteka.elk.pl

Weź udział w V Międzynarodowym Konkursie Literackim Siegfrieda Lenza „Oblicza Europy”. Pula nagród w konkursie to 10 tys. zł. Prace należy składać do 5 czerwca 2021 r. Konkurs pod patronatem Prezydenta Miasta Ełku oraz Fundacji Siegfrieda Lenza.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej w Ełku zachęca wszystkich literatów, tych piszących do szuflady i tych bardziej doświadczonych do wzięcia udziału w V Międzynarodowym Konkursie Literackim Siegfrieda Lenza „Oblicza Europy”.

Celem konkursu jest zwiększenie zainteresowania słowem pisanym oraz literaturą współczesną. Popularyzowanie wartościowej twórczości, a także zachęcenie młodych ludzi do wyrażania swoich emocji, uczuć, przekonań, sądów w literaturze.
 
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 5 czerwca 2021 r. utworu prozatorskiego „Oblicza Europy”- temat przewodni (przy czym temat przewodni nie jest tytułem utworu). Utwór powinien uwzględnić kwestie „Małej Ojczyzny” związane z dialogiem międzykulturowym o charakterze społeczno-kulturowym, środowiskowym, ekonomicznym oraz tożsamością mieszkańców danego regionu.
 
Nadesłany utwór musi być pracą własną, dotychczas nie publikowaną i nie nagradzaną w innych konkursach. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się w drugiej połowie lipca 2021 r.
 
Pula nagród głównych w konkursie to 10 tys. zł. Dodatkowo wyróżnienia - nagrody finansowe i rzeczowe pozyskane od sponsorów.
 
W zeszłorocznej edycji zgłoszonych zostało 81 prac. Jury wyłoniło trzech laureatów oraz wyróżniło trzy najciekawsze prace.
 
Regulamin oraz więcej informacji na:  www.biblioteka.elk.pl