piątek, 14 maj 2021

Mnóstwo atrakcji i okazji do aktywność w ramach Ełckich Dni Rodziny

Fot. Dzień dobry Ełk Archiwalne Fot. Dzień dobry Ełk Archiwalne

 Już wkrótce rozpoczną się Ełckie Dni Rodziny, które tradycyjnie będziemy świętować przez miesiąc, tj. od 15 maja do 15 czerwca. W tym roku odbywają się pod hasłem "Małżeństwo – miłość – małżeństwo – rodzina".

 Mieszkańcy Ełku będą mogli wziąć udział w zaplanowanych inicjatywach organizowanych przez miejskie jednostki, szkoły, przedszkola, żłobki, organizacje pozarządowe i stowarzyszenia. Część z wydarzeń odbywać się będzie wewnętrznie, np. w formie konkursów wewnątrz i międzyszkolnych. Do udziału w nich zachęcamy szczególnie uczniów i wychowanków naszych placówek.

Zaplanowaliśmy też inicjatywy, w których mogą wziąć udział rodzinnie wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Oto niektóre z nich:

#CHALLANGE #EłckieDniRodziny

To wyzwanie taneczne dla rodzin, instytucji, stowarzyszeń, szkół i wszystkich mieszkańców miasta. Celem inicjatywy jest propagowanie wartości rodzinnych, integracja społeczna w czasie pandemii, aktywne spędzenie czasu wolnego, zabawa tańcem i oczywiście wynikająca ze wspólnej zabawy radość.

  • Piosenka: „Bratnie Dusze” Cleo, Dawid Kwiatkowski

  • Czas trwania spotu: ok. 1 minuta

Już wkrótce na fb Urzędu Miasta Ełku oraz na stronie www.elk.pl pojawi się spot z choreografią do wytańczenia. Tańczcie, nagrywajcie i oznaczajcie na Fb Ełcki Urząd Miasta. Powodzenia i dobrej zabawy.

Konkurs fotograficzny pod hasłem „Mamy siebie mamy wszystko!”

Celem konkursu jest sfotografowanie swojej rodziny, ich działań i aktywności. Tematyką konkursu są różnorodne przejawy życia rodzinnego oraz ukazanie ich wartości. Chodzi o to, by każde zdjęcie przedstawiało rodzinę, a najważniejsze jest to, żeby zdjęcie pochodziło ze wspólnego spędzonego w gronie rodzinnym czasu.

Zdjęcia w formacie jpg. Należy wysyłać e-mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W konkursie ostaną wyłonieni zwycięscy 1, 2 i 3 miejsca oraz przyznane wyróżnienia. A na koniec ze wszystkich zdjęć zostanie wykonany kolaż, który będzie udostępniony publicznie.

Dzień Patrona Miasta

Obchodzony jest 8 czerwca. Jak co roku tego dnia zostanie odprawiona Msza Święta na Placu Jana Pawła II. Do udziału w uroczystościach zachęcamy oczywiście mieszkańców Ełku.

Inicjatywy sportowe

  • Rowerowa Stolica Polski (1-30 czerwca)

  • Moje Małe Mistrzostwa – turniej piłki nożnej (15 czerwca)

Szczegółowy kalendarz wydarzeń:

‼️‼️Uwaga: właśnie otrzymaliśmy informacje, że nie odbędą się 3 imprezy sportowe w ramach Ełckich Dni Rodziny:
Zorientuj się na Ełk (23 maja)
Polska Biega (30 maja)
Zawody Pływackie z okazji Dnia Dziecka (30 maja)

https://drive.google.com/file/d/1q3F8zp1hg_jgeVpiGPBa0vRb_7umhbhC/view?usp=sharing