piątek, 14 maj 2021

Piknik integracyjny dla osób niepełnosprawnych "Kołami do góry"

W imieniu orgnizatorów zapraszamy: 


 - "Pandemia koronawirusa i wprowadzone w związku z tym obostrzenia dotknęły bardzo osoby niepełnosprawne i ich opiekunów. Sami w swoich mieszkaniach, często pozostawieni bez opieki socjalnej, bo wiele działań asystentów osób niepełnosprawnych przez kwarantannę, zostały zawieszone. Sytuacja osób pozostawionych na tak długi czas samym sobie nie jest ciekawa.
Na prośbę osoby niepełnosprawnej, wychodzimy z inicjatywą pikniku integracyjnego "KOŁAMI DO GÓRY"
Zapraszamy Was do wspólnej zabawy, którą rozpoczniemy paradą riksz i wózków inwalidzkich. Ruszamy w niedzielę 16 maja ze skweru z Rusałką godz. 12.00
Paradę poprowadzi Marek Dec! Także z nim przez całe wydarzenie będziecie mogli przejechać się na rikszy turystycznej! Zbigniew Ostrowski z kolegami ukulelistami zabarwi paradę świetnymi dźwiękami! Będą także inne riksze...

 - W Centrum Edukacji Ekologicznej przygotowaliśmy kilka atrakcji, dzięki którym będziemy mogli zintegrować społeczność niepełnosprawną z osobami zdrowymi.
Spotkajmy się, wesprzyjmy osoby które kwarantannę mieli bardzo trudną, ale mimo wszystko przetrwali! Grupa nieformalna "Podwórko" wraz z Fundacją Złota Rybka z Olecka i Środowiskowym domem Samopomocy Pod Kasztanami w Ełku zaplanowaliśmy 4 godziny aktywnej zabawy i smaczny poczęstunek! Pod repertuar Karola S. pośpiewamy przy żarze z ogniska! Kulinarnie dzięki mieszkańcom miasta ugości nas Iza Kołowska - mistrzyni charytatywnych kiermaszy kulinarnych! Mamy kawę, herbatę, wata cukrowa, bigos, chleb, ciasta, babeczki, ciasteczka, rogaliki, orzeszki, lemoniadę itp.
Ania Sochacka spotka się z nami w ramach warsztatu teatralnego, a w trakcie spotkania odwiedzą nas terapeuci na czterech łapach! Wraz z Weroniką Moniką Maniscalco przywitamy Was pięknymi uśmiechami, bo to czas na ściągnięcie masek z twarzy! Podczas całego wydarzenia medyczną opiekę zapewnią nam trzy wykwalifikowane pani Monika Kemicer i panie Ewelina i Justyna z Pro-Medica w Ełku!
Jeżeli chcesz dołączyć zadzwoń i zgłoś swoje uczestnictwo. W związku z obostrzeniami mamy ograniczoną liczbę osób, ale wierzę, że żadne ograniczenia nie przeszkodzą nam w tym dniu spotkać się na pikniku KOŁAMI DO GÓRY!
Więc jeżeli masz znajomego z niepełnosprawnością pomóż mu się do nas dostać tego dnia. My także proponujemy transport, tylko wcześniej trzeba się do nas zgłosić!
Przywieziemy, zaopiekujemy się i odwieziemy z powrotem do domu! Rejestracja 572455535 ( Emilia Borawska). 

 - Przekazujcie tą informację dalej. 16 maja tuż tuż...Przyjdź, sprawdź i paraduj z nami!