poniedziałek, 07 czerwiec 2021

Pijani na Jeziorze Ełckim

Fot. Archiwalne/ilustracyjne Fot. Archiwalne/ilustracyjne

Wczoraj ełccy policjanci pełniący służbę na Jeziorze Ełckim zatrzymali do kontroli rower wodny. W trakcie badania trzeźwości okazało się, że mężczyzna kierujący tym sprzętem miał promil alkoholu w organizmie. Policjanci ukarali go mandatem.

Wraz z rozpoczęciem sezonu turystycznego na jeziora powiatu ełckiego wypłynęły policyjne patrole. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą i służą pomocą osobom, które takiej pomocy potrzebują. Niestety, wciąż są osoby, które zapominają o zakazie korzystania ze sprzętu pływającego pod wpływem alkoholu.

Podczas wczorajszego patrolu na Jeziorze Ełckim policjanci skontrolowali stan trzeźwości 36-latka, który pływał rowerem wodnym. Okazało się, że mężczyzna wypłynął na jezioro mając promil alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Białegostoku został ukarany mandatem. Policjanci zakazali mu dalszego pływania rowerem i przekazali ten sprzęt trzeźwej osobie.

W 2020 roku w akwenach Warmii i Mazur utonęły 32 osoby. Jak wskazują policyjne ustalenia, część ofiar utonięć to osoby, które zanim znalazły się w wodzie piły alkohol, dlatego warto pamiętać, że trzeźwość jest podstawowym warunkiem bezpieczeństwa nad wodą.

Źródło: KPP Ełk