poniedziałek, 05 lipiec 2021

Za nami pasjonująca sportowa przygoda na Jeziorze Ełckim - Mistrzostwa Europy Skuterów Wodnych

Nie zabrakło wyzwań, emocji, radości ze współzawodnictwa, sportowych niespodzianek na trasie i nowych doświadczeń. To wszystko na tafli jednego z najbardziej przyjaznych jezior - Jeziora Ełckiego. 

Fantastyczna przygoda, która dla naszego miasta jest szansą na promocję, wzmocnienie gospodarcze, a także okazją do sportowej edukacji z najwyższej półki - rywalizacji z najlepszymi, przyciągnęła do Ełku wielu turystów. Pełne emocji widowisko ełczanie i goście z całego świata obserwować mogli  z plaży miejskiej przy ul. Kolbego na os. Jeziorna, w miniony weekend. 

IMG 2576dd

IMG 8649flaga

IMG 2657cx

IMG 8637cc

Ełk gościł ekipy i najlepszych zawodników  z Europy m.in.  Włochy,Hiszpanii, Portugalii, Francji, Niemiec, Szwecji, Norwegii, Litwy, Czech, Węgier, Polski.  

Znamy wyniki trzydniowej, pasjonującej  1. eliminacji  Mistrzostw Europy Skuterów Wodnych. W zawodach wystartowało przeszło 130 zawodników z kilkunastu europejskich państw. Wśród nich była liczna, jedenastoosobowa reprezentacja Polski. Na podium stanęli Anna Jachimek i Andrzej Wiśniewski. 

Serdecznie gratulujemy! Szerokiej wody na przyszłe trasy! 

IMG 2604 1

IMG 2433 1ddd

IMG 2748jn

IMG 2624v

Klasa Runabout GP1
2. Andrzej Wiśniewski
Damian Stryszowski (niesklasyfikowany)
Konrad Wróbel (niesklasyfikowany)

Klasa Runabout GP4 Ladies
2. Anna Jachimek
– Amanda Karasek (wycofała się z zawodów)

Klasa Runabout GP2
8. Marcin Senda
12. Arkadiusz Bartyzel

Klasa Runabout GP4
12. Juliusz Roman
14. Amanda Karasek*
15. Anna Jachimek*
*- obie Polki wystartowały tylko w pierwszym biegu tej klasy. Potem skoncentrowały się na startach w klasie Runabout GP4 Ladies

Klasa Runabout GP1 Veterans
8. Tomasz Kazimierczak
10. Marcin Warecha
– Robert Augustynowicz (niesklasyfikowany)

Organizatorzy kierują specjalne podziękowania: 

Dziękujemy za wsparcie:  Miastu Ełk, Panu Andrzejowi Wiśniewskiemu, PW Hale, PZMiNW, a także Ministerstwu Sportu i Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Dziękujemy partnerom medialnym: Radio 5, Radio Jard Ełk 90,1 FM, Dzień Dobry Ełk, Giżycko Info, Echo Ełku, Info Pisz

IMG 2555v

IMG 2664d

IMG 2674f