środa, 22 wrzesień 2021

Sukcesy Stradunianek na dożynkach wojewódzkich

Fot. Gmina Ełk Fot. Gmina Ełk

W niedzielę, 19 września 2021 na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego – Parku Etnograficznego w Olsztynku odbyły się dożynki wojewódzkie. Gminę Ełk podczas uroczystości reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich Stradunianki, które zajęło drugie miejsce w konkursie na najpiękniejsze stoisko dożynkowe (nagroda 3 tys. złotych), a także zdobyło w tej rywalizacji wyróżnienie (1,5 tys. zł). Na deser Stradunianki zdobyły pierwsze miejsce w konkursie na najlepszą potrawę regionalną.

IMG 6861 768x1024

IMG 6859 768x1024

IMG 6898 768x1024

– Ogromnie się cieszę, że po roku przerwy spowodowanej ograniczeniami pandemicznymi mogliśmy się spotkać, by wspólnie celebrować Święto Plonów – mówił do uczestników gospodarz wydarzenia marszałek Gustaw Marek Brzezin. – To piękna tradycja naszej narodowej tożsamości, kultury oraz obrzędowości, a przede wszystkim czas podziękowania Bogu za zebrane plony, a rolnikom za trud związany z codzienną, ciężką pracą na roli. To też wspaniała okazja do wspólnego spotkania rolników z całego województwa. Tym bardziej, że mieszkamy regionie, w którym rolnictwo stanowi jeden z kluczowych i najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów gospodarki.

Gminę Ełk doskonale zaprezentowało na dożynkach Koło Gospodyń Wiejskich Stradunianki, które zajęło drugie miejsce w konkursie na najpiękniejsze stoisko dożynkowe (nagroda 3 tys. złotych), a także zdobyło w tej rywalizacji wyróżnienie (1,5 tys. zł). Na deser Stradunianki zdobyły pierwsze miejsce w konkursie na najlepszą potrawę regionalną.

– W imieniu mieszkańców Gminy Ełk gratuluję paniom z Koła Gospodyń Wiejskich Stradunianki, bo są wspaniałymi ambasadorami naszej gminy – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.

Ostatnie dni Stradunianek to nie tylko sukcesy na wojewódzkich dożynkach. Powiat Ełcki, który przyznaje cyklicznie „Ełckie Bociany”, na tegorocznej gali przyznał Straduniankom wyróżnienie w kategorii kultura i ochrona dziedzictwa kulturowego – za pracę, którą KGW wykonało w ostatnim roku.

Źródło: Gmina Ełk 

IMG 6821d

IMG 6776h