wtorek, 05 kwiecień 2022

Następny etap budowy ul. Norwida

Fot. elk.pl Fot. elk.pl

Ruszają prace na odcinku ul. Norwida w Ełku pomiędzy ul. Matejki i Cmentarną. Inwestycja obejmuje m.in. wykonanie nowej nawierzchni jezdni, chodniki i ścieżki rowerowe i budowę oświetlenia oraz przebudowę istniejącego ciepłociągu. Planowany termin zakończenia prac to koniec sierpnia 2022 r.

Odcinek pomiędzy skrzyżowaniami ulic: Matejki i Cmentarnej, na którym będą prowadzone prace to ok. 280 metrów. Jest to II etap budowy ul. Norwida i kontynuacja inwestycji (odcinka ul. Norwida pomiędzy ul. E. Plater, a ul. Matejki), która zakończyła się w 2020 roku.

W ramach II etapu inwestycji powstanie nawierzchnia jezdni, chodniki i ścieżka rowerowa, oświetlenie, kanalizacja deszczowa. Zostanie także przebudowana sieć energetyczna, sieć telekomunikacyjna oraz sieć komunikacyjna PKP. Umowę z wykonawcą podpisano już w sierpniu 2021 r. Od podpisania umowy do marca trwały prace projektowe. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec sierpnia 2022 r.

Na realizację zadania miasto pozyskało dofinansowanie z państwowego funduszu celowego Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie ponad 1,6 mln zł.

Więcej o etapach budowy ul. Norwida:

  • Etap I, tj. na odcinku od skrzyżowania z ul. Emilii Plater do ul. Matejki dofinansowany z Funduszu Dróg Samorządowych. – zrealizowany w 2020 r.
  • Etap II, tj. na odcinku od ul. Matejki do ul. Cmentarnej – na realizację tego etapu miasto pozyskało ponad 1,6 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. – właśnie ruszyły prace
  • Etap III realizowany będzie przez PKP w ramach budowy Rail Baltica. Będzie to odcinek od ul. Cmentarnej do planowanego ronda zjazdowego do tunelu pod torami.
  • Etap IV prac obejmie odcinek od ronda pod torami do ul. Dąbrowskiego wraz z przeprawą mostową na rzece. – obecnie trwa postępowanie przetargowe