środa, 11 maj 2022

Festyn integracyjny w Parku Kopernika, piknik na kocykach... Przed nami ełckie Dni Rodziny

Fot. Archiwalne MOSiR Ełk Fot. Archiwalne MOSiR Ełk

W dniach od 15 maja do 15 czerwca w naszym mieście będziemy obchodzili Ełckie Dni Rodziny pod hasłem "Rodzina z wartościami to silna rodzina". Ełckie instytucje, szkoły i przedszkola oraz parafie zaplanowały łącznie ponad 180 różnych wydarzeń, w tym pikniki i festyny rodzinne. Szczegółowy kalendarz inicjatyw dostępny będzie już niebawem.

Ełckie Dni Rodziny będą się odbywały w ramach XXIV  Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny. Tegoroczne hasło przewodnie brzmi "Rodzina z wartościami to silna rodzina". Wszystkie wydarzenia przygotowane przez ełckie instytucje miejskie, parafie, szkoły oraz przedszkola będą promowały wartości prorodzinne oraz podkreślały istotę rodziny w życiu każdego człowieka.

W ramach obchodów Ełckich Dni Rodziny w naszym mieście odbędzie się łącznie 181 wydarzeń, w tym pikniki i festyny rodzinne.

W tym roku szczególną uwagę zwrócono także na integrację rodzin polskich i ukraińskich. W związku z tym odbędzie się festyn integracyjny pod hasłem: „Razem mamy super moc! - Integracja Polsko-Ukraińska” (11 czerwca). Ma to celu ułatwić kontakty pomiędzy społecznością ukraińską a społecznością polską, promowanie kultury ukraińskiej w naszym mieście oraz wspieranie rozwoju kontaktów kulturalnych.

Wśród wybranych wydarzeń odbędą się m.in.

Piknik na kocykach pod hasłem „Rodzina wolna od niemocy”
Data: 28 maja
Godzina: 15.00- 19.00
Miejsce: Centrum Edukacji Ekologicznej

Dzień Patrona Miasta – Msza Św.
Data: 8 czerwca
Godzina: 19.00
Miejsce: Plac Św. Jana Pawła II

Festyn pod hasłem „Razem mamy super moc! - Integracja Polsko-Ukraińska”
Data: 11 czerwca
Godzina: 15.00- 20.00
Miejsce: Park Kopernika

Jubileusz 50 lecia pożycia małżeńskiego – Msza Św.
Data: 19 czerwca
Godzina: 10.00
Miejsce: Parafia pw. Chrystusa Sługi w Ełku