środa, 18 maj 2022

Mieszkańcy Ełku mogą zgłaszać pomysł na aplikację mobilną wpisującą się trend "inteligentnych miast"

Fot. Ilustracyjne Fot. Ilustracyjne

Konkurs Twój Startup - Twoja Przyszłość organizowany przez Park Naukowo – Technologiczny w Ełku,  to oficjalne wydarzenie towarzyszące 11. sesji Światowego Forum Miejskiego – WUF11. Wnioski konkursowe na pomysły startupowe, w tym wpisujące się w trend smart city,  można składać do 22 maja do godz. 23:59. Dla zwycięzców przewidziano nagrody.

Światowe Forum Miejskie – WUF11, to największe i najważniejsze wydarzenie na świecie poświęcone rozwojowi miast. Przedstawiciele państw z całego świata, samorządów, naukowcy, ludzie świata biznesu, przywódcy społeczności lokalnych, urbaniści, a przede wszystkim mieszkańcy miast będą poszukiwać rozwiązań, które przerodzą się w konkretne działania. Wszystko po to, by miasta, w których żyjemy, stawały się bardziej przyjazne mieszkańcom. W tym roku spotkanie odbędzie się w czerwcu w Polsce.

Mieszkańcy Ełku już teraz mogą pomóc w rozwoju miasta zgłaszając pomysł na aplikację mobilną wpisującą się trend SMART CITY (inteligentne miasto).

Smart City, to miasto, które wykorzystuje technologie informacyjno-komunikacyjne w celu zwiększenia interaktywności i wydajności infrastruktury miejskiej, a także do podniesienia jakości życia mieszkańców. Pomysły powinny proponować rozwiązanie problemów lub ulepszenie sfery np. administrowania miastem, życia kulturalnego i sportowego, promocji miasta, turystyki, życia mieszkańców, lokalnej gospodarki itp.

Konkurs „Twój Startup-Twoja Przyszłość” ma stanowić zachętę, do tego by odważyć się i spróbować swoich sił oraz możliwości przy projektowaniu aplikacji. Jest pierwszym krokiem do tego, by w przyszłości móc świadomie brać udział w konkursach, w których finalnie możliwe jest finansowanie rozwoju i wdrożenia wybranych projektów.

Formularz zgłoszeniowy należy wysłać na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 22 maja 2022 r. do godz. 23:59.

Kto może wziąć udział? (zespoły max. 3 osobowe)

  • „Beginners” – uczniowie ełckich szkół ponadpodstawowych, wiek 18+
  • „Advanced”– każda osoba fizyczna, której życie społeczno-gospodarcze toczy się w Ełku, wiek 18+

Nagrody pieniężne przewidziane w kategorii „Beginners”

  • Za zajęcie pierwszego miejsca: 5 000 zł,
  • Za zajęcie drugiego miejsca: 3 000 zł,
  • Za zajęcie trzeciego miejsca; 2 000 zł.

Nagrody pieniężne przewidziane w kategorii „Advanced

  • Za zajęcie pierwszego miejsca: 5 000 zł,
  • Za zajęcie drugiego miejsca: 4 000 zł,
  • Za zajęcie trzeciego miejsca: 2 000 zł.

Nagroda specjalna w wysokości 2 000 zł dla aplikacji złożonej w I etapie wpisującej się w trend SMART CITY

Dodatkowo w trakcie udziału w konkursie możliwe jest budowanie sieci relacji, poznawanie osób o podobnych zainteresowaniach oraz wymiana informacji, nawiązywanie współpracy. W trakcie finały natomiast organizowane są profesjonalne warsztaty projektowania aplikacji, w których mogą wziąć udział uczestnicy konkursu.