czwartek, 19 maj 2022

Miasto Ełk na I miejscu wśród laureatów 10-lecia rankingu Pereł Samorządu

Źródło: ełk.pl Źródło: ełk.pl

W tegorocznej X edycji ogólnopolskiego, bezpłatnego rankingu „Perły Samorządu”, miasto Ełk w kategorii gmin do 100 tys. mieszkańców zajęło 3. miejsce, a prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz jako włodarz otrzymał wyróżnienie. Uhonorowano także laureatów 10-lecia rankingu „Pereł Samorządu” przyznając jednocześnie miastu Ełk 1. miejsce.

17ddd9d2a1e93f6e3a49753d4cbb96e5

W tym roku odbyła się X edycja rankingu „Pereł Samorządu”, którego organizatorem jest Dziennik Gazeta Prawna. Laureatów ogłoszono podczas uroczystej gali w środę 18 maja w Gdyni w czterech kategoriach: gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie, miasta do 100 tys. mieszkańców, miasta powyżej 100 tys. mieszkańców.

W X edycji rankingu „Pereł Samorządu” w kategorii miast do 100 tys. mieszkańców miasto Ełk zajęło 3. miejsce, natomiast prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz otrzymał wyróżnienie. Oceniane były m.in.  działania w następujących obszarach: gospodarka, edukacja, kultura, społeczność lokalna, zdrowie i opieka, cyfryzacja, środowisko,

Z okazji jubileuszu rankingu, organizatorzy wyłonili także laureatów 10-lecia rankingu Perły Samorządu. Wśród gmin miejskich do 100 tys. mieszkańców, miasto Ełk zajęło I miejsce.

Cieszę się, że organizatorzy rankingu docenili nie tylko działania miasta Ełku w ostatnim roku, ale także na przestrzeni minionych lat. Tytuł laureata 10-lecia Pereł Samorządu jest dużym wyróżnieniem zarówno dla mnie jako prezydenta, jak i mieszkańców miasta, którym dedykuję tę właśnie nagrodę. To codzienna współpraca, rozmowy, wspólne decyzje oraz wsparcie w realizacji zadań, stanowią podstawę funkcjonowania naszego lokalnego samorządu. Cieszę się, że wspólnie udało nam się zrobić tyle dobrego dla miasta i mieszkańców, i zostało to zauważone oraz docenione przez kapitułę rankingu. Bardzo dziękuję i mam nadzieję na kolejne wyzwania, z którymi zmierzymy się razem jako wspólnota samorządowa – powiedział Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

Udział w rankingu jest całkowicie bezpłatny (na każdym etapie), a nad prawidłowym przebiegiem wyboru czuwa Kapituła Rankingu złożona z ekspertów ds. samorządu terytorialnego, ze świata nauki, biznesu oraz dziennikarzy Dziennika Gazety Prawnej. Oceny wniosków dokonano opierając się na sprecyzowanych kryteriach oraz zasadach.