środa, 08 czerwiec 2022

Są z nami i dla nas już 25 lat - Koncert Jubileuszowy Chóru Kontrapunkt w Kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku

Są z nami już 25 lat. Twarze z plakatów, to nie statyści, lecz bliskie Wam osoby, Wasi sąsiedzi, koleżanki z pracy, koledzy, mamy. Są wśród nich także zawodowi muzycy, wielu jednak to amatorzy, którzy swoją miłością do muzyki postanowili dzielić się z innymi. To jednak nie wszystko, bo poziom koncertów które tworzą,  który wymaga pracy i zaangażowania, to bardzo często kultura z najwyższej półki.

Towarzyszy im nie tylko muzyka sakralna, ale chętnie sięgają także po muzykę ludową, negro spirituals, muzykę operową i operetkową, chóralne utwory sceniczne, utwory rozrywkowe, muzykę polską. Koncertują  w Ełku i okolicach, tworząc oprawę muzyczną wielu uroczystości, reprezentuje też nasze miasto za granicą. Chór koncertował m.in. w Fiffizano we Włoszech, w Wilnie i Alytusie na Litwie, w Nettetal w Niemczech, w Grodnie na Białorusi oraz w 2017 roku w Orbassano we Włoszech. 

Dziś kierują do Was szczególne zaproszenie. Możecie zrobić im też wyjątkowy prezent, taki jaki sami sobie wymarzyli: 

 - Drodzy Sympatycy, Przyjaciele, Melomani, Ełczanie,
W związku z nadchodzącym jubileuszem 25 - lecia naszego chóru mamy zaszczyt zaprosić Państwa na nasz Koncert Jubileuszowy, który odbędzie się dnia 19. czerwca (niedziela) o godzinie 19:00 w Kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku.

Z towarzyszeniem orkiestry złożonej z 30 instrumentalistów wykonamy "Mszę Ełcką" skomponowaną specjalnie na tę okazję przez Pana Piotra Grinholca https://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Grinholc Orkiestrę i chór poprowadzi znany już od dawna ełckiej publiczności - Rafał Sulima https://www.facebook.com/profile.php?id=100018277512894
a partie solowe wykona wspaniała sopranistka Małgorzata Trojanowska, dobrze już znana i ceniona w naszym mieście.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100014763584796

Naszym marzeniem jest wydanie płyty CD z tym utworem. Dlatego zwracamy się do Państwa o wsparcie zrzutki na ten cel oraz rozpropagowanie zrzutki wśród swoich znajomych.
https://zrzutka.pl/mpe3tr