poniedziałek, 25 lipiec 2022

„Książka za worek śmieci” w Ełku w ramach " Ełk Będzie Czytane"

Fot. Krzysztof Sawicki Fot. Krzysztof Sawicki

Już 30 lipca do Ełku zawita ogólnopolska akcja „Książka za worek śmieci”. Wspólne sprzątanie miasta odbędzie się w ramach V Ełckiego Festiwalu Literatury i Muzyki: “Ełk. Będzie Czytane”. Osoby, które jako pierwsze wypełnią formularz rejestracyjny, a w dniu wydarzenia wezmą udział we wspólnym sprzątaniu, otrzymają książki!

„Książka za worek śmieci”, to społeczna akcja sprzątania świata zainicjowana w 2019 roku przez Annę Jaklewicz, podróżniczkę, ekolożkę i edukatorkę. Jej uczestnicy wspólnie sprzątają lasy, brzegi rzek, miejskie parki - wszystkie te miejsca, które z powodu zaśmiecenia wymagają interwencji. Prezentem i podziękowaniem dla zarejestrowanych uczestników wydarzenia są książki.
 
Do wspólnego sprzątania przyłączyły się tysiące osób. Już 30 lipca książki w zamian za udział w społecznym sprzątaniu miasta mają szansę otrzymać po raz pierwszy mieszkańcy Ełku. Uczestnicy akcji w Ełku mają szansę na książki z autografami autorów, między innymi Andrzeja Stasiuka, Joanny Bator, Daniela Passenta, a także wybranych gości V Ełckiego Festiwalu Literatury i Muzyki.
 
Jak przyłączyć się do akcji „Książka za worek śmieci w Ełku?”
 
30 lipca 2022 mieszkańcy Ełku będą sprzątać tereny zielone wzdłuż rzeki Ełk, w pobliżu Wojskowego Szpitala Klinicznego. Żeby wziąć udział w akcji i otrzymać książkę, należy do
28 lipca wypełnić formularz rejestracyjny, a w dniu wydarzenia stawić się w punkcie zbiórki uczestników.
 
Link do formularza rejestracyjnego:
 
Regulamin akcji w Ełku i wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie organizatora:
 
Uczestnikiem wydarzenia może być osoba dorosła. Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w akcji wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Dla najmłodszych przeznaczono dodatkową pulę książek.
- W miejscu zbiórki, na uczestników wydarzenia będą czekać koordynatorzy. Oprócz symbolicznych książek, wręczą każdemu rękawice oraz worki, niezbędne do sprzątania w
 terenie. O odbiór śmieci zadba Urząd Miasta Ełku, przy współpracy z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych w Ełku - wyjaśnia Anna Jaklewicz.