czwartek, 04 sierpień 2022

Ełckie niebo w kolorowe kropki - XV Mazurskie Zawody Balonowe o Puchar Prezydenta Miasta Ełku

Fot. Archiwalne Dzień Dobry Ełk Fot. Archiwalne Dzień Dobry Ełk

Widowiskowe naloty kolorowych balonów nad miastem Ełk będzie można podziwiać w dniach 12-14 sierpnia. Wśród tegorocznych kwalifikacji odbędą się Balonowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Balonowy Puchar Polski. O miano najlepszych tradycyjnie powalczą ekipy z Polski i zagranicy. W programie wydarzenia zaplanowano pięć lotów, paradę baloniarzy ulicami miasta oraz wieczorny pokaz balonów na plaży przy ul. Kolbego (os. Jeziorna).

Mazurskie Zawody Balonowe odbywają się w Ełku już po raz piętnasty. Każdego roku w naszym mieście spotykają się ekipy polskie i międzynarodowe, by rywalizować o zwycięstwo, a nalotami nad miastem zachwycać mieszkańców i turystów. Tym razem dla uczestników przewidziano dwie klasyfikacje: Balonowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Balonowy Puchar Polski. W planie wydarzenia zaplanowano łącznie pięć startów. A to oznacza, że kolorowe balony mogą pojawiać się w godzinach porannych i popołudniowych w różnych częściach miasta i okolic. Dodatkowo w piątek (12 sierpnia) ulicami miasta odbędzie się parada baloniarzy, a w sobotę (13 sierpnia) na plaży miejskie na os. Jeziorna wieczorny pokaz balonów.

Wszystkie informacje będą na bieżąco publikowane na Fb Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Wstępny harmonogram, może ulec zmianie.

12 sierpnia – piątek

  • godz. 18:00 - briefing inauguracyjny w auli WSFiZ (Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku Filia w Ełku, ul. Grunwaldzka 1)
  • ok. godz. 19.00-20:30 - I lot / informacje o miejscu startu na facebook.com/mosirelk
  • godz. 22:00 - parada baloniarzy

13 sierpnia – sobota

  • godz. 6:00-8:00 - II lot - informacje o miejscu startu na facebook.com/mosirelk
  • ok. godz. 18:30-20:00 - III lot - nalot balonów - miejsce nalotu zostanie podane w trakcie zawodów
  • godz. 22:00-  wieczorny pokaz balonów na plaży ul. Kolbego (os. Jeziorna)

14 sierpnia– niedziela

  • godz. 6:00-8:00 - IV lot - informacje o miejscu startu na facebook.com/mosirelk
  • ok. godz. 18:30-20:00 - V lot - informacje o miejscu startu na facebook.com/mosirelk

MOSiR Ełk jest laureatem XI edycji projektu Produkt Warmii i Mazur (2019) w kategorii ,,Wydarzenie” za Mazurskie Zawody Balonowe.

Przypominamy także, że loty komercyjne należy ustalać bezpośrednio z ekipami balonowymi. MOSiR nie pośredniczy i nie sprzedaje płatnych przelotów.