wtorek, 09 sierpień 2022

24-latek z 15-latkiem dostali się do mieszkania starszego mężczyzny przydusili go i splądrowali mieszkanie

Fot. Ilustracyjne Fot. Ilustracyjne

24-latek z 15-latkiem dostali się do mieszkania starszego mężczyzny. Przydusili go i splądrowali mieszkanie w poszukiwaniu wartościowych rzeczy. Już następnego dnia napastnicy byli zatrzymani. Pracując nad tą sprawą, policjanci wrócili także do starszych zdarzeń. Dzięki temu ustalili, że zamaskowany 24-latek w 2018 r. groził pracownicy stacji paliw pałką teleskopową i ukradł pieniądze. Ten sam mężczyzna w 2019 r. ukradł utarg sklepowy, po wcześniejszym zaatakowaniu sprzedawczyni gazem łzawiącym.

03.08.2022r. wcześnie rano w małej miejscowości powiecie ełckim doszło do rozboju. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że dwaj mężczyźni dostali się do mieszkania 81-latka. Wiedzieli, że senior mieszka sam. Przydusili go, doprowadzając do nieprzytomności i przeszukali jego dom w poszukiwaniu wartościowych rzeczy. Ukradli z portfela 400 złotych oraz telefon. Już następnego dnia policjanci wytypowali i zatrzymali dwie osoby w związku z tym zdarzeniem: 15 i 24-latka. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że to znajomi, którzy wspólnie postanowili okraść seniora i użyli do tego przemocy.

Na tym przykładzie widać, że policjanci nie zapominają także starszych spraw i wracają do różnych zdarzeń, nawet sprzed kilku lat. Umorzone nie znaczy zapomniane.

Praca policjantów przyczyniła się do ustalenia, że ten właśnie mężczyzna już wcześniej dokonywał rozbojów. W związku z tym prokurator przedstawił mu także zarzut rozboju na stacji paliw w 2018 roku. Wówczas zamaskowany 24-latek zabrał z kasy pieniądze, grożąc sprzedawczyni pałką teleskopową.

Wykonując szereg czynności w tej sprawie policjanci ustalili także, że 24-latek w 2019 roku w sklepie spożywczym w gminie Ełk wykorzystał okazję, że w lokalu nie było innych klientów. Wówczas prysnął sprzedawczyni w twarz gazem łzawiącym i zabrał z kasy utarg.

Sąd tymczasowo go aresztował. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Żródło: KPP Ełk