wtorek, 20 wrzesień 2022

Ełk. Oddaj śmieci- odbierz drzewko

Każdy, kto przyjdzie w czwartek (22 września) o godz. 13.00 na Plac Jana Pawła IIi przyniesie ze sobą elektroodpady, otrzyma za nie sadzonkę drzewka. W ramach akcji Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz przekaże 500 sztuksadzonek świerków, sosen, klonów czy dębów.

Ideą przedsięwzięcia jest aktywne dbanie o środowisko naturalne oraz przypomnienie, jak ważna jest segregacja, szczególnie elektroodpadów, które zawierają liczne substancje szkodliwe oraz trujące. 

Najważniejszy jest jednak aspekt edukacyjny, czyli uświadamianie mieszkańców, że tego typu odpadów nie wolno wyrzucać do zwykłego kosza na śmieci i należy z nimi postępować w odpowiedni sposób.

Jedna sadzonka drzewa wydawana będzie za 10 sztuk baterii lub drobny „elektrośmieć” (telefon, ładowarka, myszka komputerowa).

Każdy uczestnik akcji może otrzymać maksymalnie dwa drzewka.

Ponadto podczas trwania akcji rozdawania sadzonek będzie okazja porozmawiania z doradcą energetycznym Urzędu Miasta Ełku na temat programu „Czyste Powietrze”.Wszystkie osoby zainteresowane otrzymaniem dotacji na wymianę źródła ciepła oraz kompleksową termomodernizację,będą miały okazję poradzić się eksperta w zakresie zasad programu „Czyste Powietrze".