wtorek, 10 styczeń 2023

Nastolatek pobił mężczyznę, zniszczył samochód…

Fot. Ilustracyjne Fot. Ilustracyjne

18-latek od kilku tygodniu ukrywał się przed policjantami. Na niewiele się to zdało, bo dzielnicowi ustalali miejsce jego pobytu i zatrzymali go. 18-latek, mimo swojego młodego wieku, ma na swoim koncie kilka poważnych przestępstw. Jest podejrzany o zniszczenie samochodu, uszkodzenie ciała innego mężczyzny, włamanie się na klatkę schodową i kradzież roweru.

Dzielnicowi z Prostek, dzięki dobrej znajomości swojego rejonu służbowego, ustalili miejsce przebywania poszukiwanego 18-latka. Młody mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania, chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione czyny. Policjanci zatrzymali go w mieszkaniu rodziców jego znajomej (06.01.2023 r.)

Ustalenia wskazują, że 18-latek pod koniec ubiegłego roku dokonał zniszczenia samochodu osobowego, powodując straty w wysokości 2500 złotych. Na przypadkowym, zaparkowanym samochodzie wyładował swoją agresję. Rzucał w niego kostkami brukowymi. Takie zachowanie spowodowało wybicie w aucie 4 szyb.

18-latek jest podejrzany także o to, że spowodował obrażenia na ciele innego mężczyzny. W wyniku sprzeczki, która się między nimi wywiązała pod barem, zaatakował pokrzywdzonego. Bił go pięściami i kopał po całym ciele. 

Policjanci ustalili również, że 18-latek zdewastował drzwi do jednego z bloków w Ełku. W ten sposób włamał się na klatkę schodową i ukradł stojący tam rower o wartości 1000 złotych. 

Młody mężczyzna usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwa. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Ełk