wtorek, 10 styczeń 2023

Zaatakował nożem przechodnia na ulicy w Ełku

Fot. Ilustracyjne Fot. Ilustracyjne

Tymczasowo aresztowany został 40-latek, który po kłótni na chodniku ugodził nożem innego mężczyznę. Po zdarzeniu uciekł. Na niewiele się to zdało, bo szybko został zatrzymany przez ełckich policjantów. To ponowne jego tego typu przestępstwo, dlatego grozi mu wysoka kara – nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Sprzeczka słowna wywołana na jednej z ulic w Ełku, mogłaby się zakończyć dla dwóch przypadkowo mijających się mężczyzn na wymianie zdań. Sytuacja tprzybrała jednak niepokojący obrót. W trakcie kłótni jeden z mężczyzn wyciągnął nóż i zadał nim uderzenie w okolice szyi drugiego. Spowodowało to ranę ciętą. 

Po wszystkim mężczyzna uciekł. Już następnego dnia (07.01.2023 r.)w wyniku podjętych działań,policjanci ustalili miejsce jego przebywania i zatrzymali go. 

Dotychczasowe ustalenia wskazują, że 40-latek działał z zamiarem spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i uszkodził ciało przechodnia. Usłyszał zarzut. Grozi mu wysoka kara, ponieważ działał w warunkach recydywy – był już skazywany za przestępstwo przeciwko życiu lub zdrowiu. 

Sąd na wniosek prokuratora tymczasowo go aresztował na 3 miesiące. 

Trwają dalsze czynności w tej sprawie.