wtorek, 31 styczeń 2023

Z szacunku do rzeczy z miłości do ludzi - Dają książkom, zabawkom oraz grom planszowym drugie życie

Fundacja Odpowiedzialni Za Marzenia serdecznie zachęca i  zaprasza na wymiany, bo warto dawać książkom, zabawkom czy grom planszowym drugie życie.

Dziś w Ełku funkcjonują nie tylko chatki wymiany książek, zabawek i gier, ale także stacjonarne cykliczne wymiany, podczas których każda osoba chętna może oddać rzeczy których nie potrzebuje, wymieniając je na inne - przydatne. 

- Na każdą wymianę przygotowujemy dla Was wiele rzeczy, które są już niepotrzebne innym, a Wam  - mamy nadzieję - sprawią jeszcze dużo radości. W naszym asortymencie są gry planszowe, książki dla dzieci i dorosłych, puzzle, zabawki,  materiały edukacyjne i inne skarby.

Zasady wymiany są bardzo proste:

  • przynosisz rzeczy których nie potrzebujesz ( gry,zabawki, książki) i wybierasz w zamian co chcesz z dostępny rzeczy.
  • warunek jest tylko jedne rzeczy muszą być sprawne, czyste, zadbane. Nie przyjmujemy rzeczy zepsutych, zaniedbanych, brudnych.

W imieniu Fundacji Odpowiedzialni Za Marzenia serdecznie zapraszamy na cykliczne wymiany w każdy piątek od godz 17.00 do godz. 18.00 w biurze przy ul. Maleckich 3 lokach 29, III piętro!

To również doskonała okazja do rozmowy o wymianie rzeczy i ich drugim życiu, w trosce o nasze środowisko, a także okazja do nawiązania życzliwych, otwartych znajomości.

Jak wymieniać się z innymi, jakie z tego płyną korzyści i dlaczego wszystkim nam to się opłaca? Rozmawiamy o tym z Wami regularnie podczas spotkań. Dzięki wymianie nieużywane przez Was rzeczy dostają nowe życie, to wszystko dzięki umiejętności dzielenia się z innymi. Sprawiając radość innym, dbamy o środowisko i właściwe eko praktyki. Wśród wymienianych rzeczy najczęściej powijają się książki puzzle, klocki lego, figurki i planszówki.

Przypominamy także o możliwości wymian plenerowych eko chatkch,  które działają 24 godziny na dobę na zasadach pełnego zaufania i otwartości.

W Parku Solidarności, w Parku Kopernika oraz na osiedlu Grunwaldzkim można wymienić się książkami. W chatce przy placu zabaw na ul. Nadjeziornej można wymienić się grami, natomiast chatka przy Centrum Edukacji Ekologicznej jest przeznaczona na zabawki i sprzęt sportowy. Chatka wymiany zabawek działa także w Nowej Wsi Ełckiej, a dwie kolejne chatki wymiany działają w Afryce wspierając edukację w krajach globalnego południa. Ełckie książko chatki działają także na Warmii – przygotowane zostały przez nas na zamówienie olsztyńskiej biblioteki. Do eko domków można przynosić niepotrzebne przedmioty, można je również stamtąd brać – czyli wymieniać się:).

Brak tam zakazów, granice każdy musi umieć wyznaczać sobie sam. Marek Edelman mówił: Im więcej będzie w nas zaufania, tym więcej będzie go w świecie.

To nasze uczucia i przekonania tworzą świat w jakim żyjemy, tworzą rzeczywistość, którą możemy zmieniać - my sami.

Zapraszamy do korzystania z eko chatek i na stacjonarne wymiany do naszego biura:)

IMG 1974 1

80e022c3f1eab7507daadcf20fe13d44

IMG 1976 1

IMG 1970

IMG 1967

IMG 1969g

0670cd339f1d121dc99045b7c5727ed5cdd922e9

IMG 0955

IMG 3963