środa, 01 marzec 2023

Wideotłumacz dla osób z dysfunkcją słuchu w Szpitalu „Pro – Medica” w Ełku

Fot. ProMedica Ełk Fot. ProMedica Ełk

Od początku lutego w miejskim Szpitalu „Pro-Medica” w Ełku  Sp. z o.o. osoby z dysfunkcją słuchu mogą komunikować się w języku migowym z personelem szpitala.

Jest to możliwe za pomocą  Wideotłumacza, czyli usługi polegającej na wideo-rozmowie z tłumaczeniem z Polskiego Związku Głuchych w Łodzi. Językiem porozumiewania się jest polski język migowy (PJM) lub system języka migowego (SJM). Można z niej skorzystać podczas wizyty w miejskim Szpitalu „Pro-Medica” bez konieczności wcześniejszego umawiania się.
 
W Szpitalu „Pro-Medica” w Ełku   Sp. z o.o.  przy ul. Baranki 24 w Ełku dostępne są 3 stanowiska, przy których można skorzystać z Wideotłumacza w dni robocze od poniedziałku do piątku:
1. Rejestracja Poradni Specjalistycznych mieszcząca się  na poziomie „0” – przy wyjściu do szpitala – od poniedziałku do czwartku w godzinach 8.00-18.00, w piątek w godzinach 8.00-17.00,
2. Sekretariat mieszczący się na poziomie „5” Szpitala – w godzinach 8.00-15.00,
3. Izba Przyjęć mieszcząca się na poziomie „-1” Szpitala – w godzinach 8.00-18.00.
 
Informację o potrzebie skorzystania z takiej formy kontaktu należy przekazać pracownikowi jednemu z ww. punktów Szpitala poprzez, np. przekazanie kartki z prostym komunikatem: „Chciałabym skorzystać z Wideotłumacza”, a wtedy personel w bardzo szybki sposób zorganizuje taką możliwość.