środa, 01 marzec 2023

Budynek Urzędu Miasta Ełku i Starostwa Powiatowego zostaną poddane termomodernizacji i renowacji

Fot. elk.pl Fot. elk.pl

Budynek Urzędu Miasta Ełku i Starostwa Powiatowego w Ełku oraz budynki: PUP i Powiatowego Zarządu Dróg w Ełku zostaną poddane termomodernizacji i renowacji. Na realizację projektu udało się pozyskać prawie 11,5 mln złotych rządowego dofinansowania.

bea38a1b9c6137f425b6a6c829451eaf

Dziś (28 lutego) w miejskim ratuszu odbyło się podpisanie umowy przez Zarząd Powiatu Ełckiego i wykonawcę projektu pn. Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Powiatu Ełckiego.

Projekt zakłada termomodernizację i renowację budynku Urzędu Miasta Ełku i Starostwa Powiatowego w Ełku, a także budynku Powiatowego Urzędu Pracy i budynku Powiatowego Zarządu Dróg.

Realizacja projektu przyczyni się m.in. do poprawy warunków użytkowania obiektów oraz zmniejszenia strat ciepła.

Podczas spotkania prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz podkreślał istotną rolę inwestycji kubaturowych, które wspierają rynek branży budowlanej, mierzący się z wyzwaniem obecnej sytuacji gospodarczej.

Na spotkaniu obecny był poseł na Sejm RP Wojciech Kossakowski, dyrektorzy instytucji objętych projektem, a także dziennikarze.

Zakres prac w budynku Starostwa Powiatowego w Ełku i Urzędu Miasta Ełku obejmują m.in.: wymianę pokryć dachowych, częściową wymianę elementów konstrukcji dachu, remont elewacji budynku z odtworzeniem usuniętego detalu i wymianą obróbek blacharskich, remont tarasów i schodów zewnętrznych, częściową wymianę stolarki okiennej i renowację okien zabytkowych, częściową wymianę stolarki drzwiowej i renowację drzwi zabytkowych.

Współwłaścicielami budynku Urzędu Miasta Ełku i Starostwa Powiatowego w Ełku jest w 54 % Gmina Miasto Ełk, zaś w 46 % Powiat Ełcki.

Wartość robót budowlanych na trzech budynkach wynosi 12 750 488,57 złotych.

Dotacja Miasta dla Powiatu na realizację zadania inwestycyjnego wynosi około 500 000 złotych.

Dofinansowanie: 11 475 439,71 złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Prace zostaną rozpoczęte po przekazaniu harmonogramu prac przez wykonawcę. Rozpoczęcie prac na budynku Urzędu Miasta Ełku i Starostwa Powiatowego w Ełku planowane jest w czerwcu.

Planowany termin zakończenia projektu to 29 listopada 2024 roku.

Źródło: elk.pl