środa, 12 kwiecień 2023

ZAPROSZENIE NA ŚWIĘTO WOJSK INŻYNIERYJNYCH – DZIEŃ SAPERA W EŁKU

Fot. elk.pl Fot. elk.pl

Święto Wojsk Inżynieryjnych od wielu lat jest okazją do refleksji i przypomnienia dokonań Saperów na wszystkich frontach wojennych, w operacjach stabilizacyjnych, działań reagowania kryzysowego oraz oczyszczania kraju z przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych.

Święto Wojsk Inżynieryjnych – Dzień Sapera, ustanowiono na cześć tych , którzy swoją krwią, trudem, oddaniem i zaangażowaniem budowali i budują bezpieczeństwo naszej Ojczyzny.

Tradycjom bojowym Wojska Inżynieryjne pozostały wierne do dziś. Specjaliści , saperzy, minerzy, pontonierzy, pirotechnicy i operatorzy zarówno wojskowi jak i innych służb swoją codzienną pracą, gotowością do ratowania życia i mienia w czasie klęsk żywiołowych i reagowania na inne zagrożenia wzbudzają powszechny szacunek i uznanie.

Pełniąc trudną i niebezpieczną służbę w Polskich Kontyngentach Wojskowych z narażeniem własnego życia z dala od Ojczyzny, przyczyniają się do umocnienia bezpieczeństwa międzynarodowego, tworząc pozytywny wizerunek Polskiego Żołnierza.

Wyrażam nadzieję na wspólne upamiętnienie dokonania Wojsk Inżynieryjnych i dokonań Ełckich Saperów podczas uroczystej zbiórki.

Niech zawsze przyświeca nam saperskie motto „ Czasem niszczyć , często budować, zawsze służyć.

płk w st. spocz. Zdzisław STOLA Prezes Koła

 

14 kwietnia 2023 roku / piątek – rejon koszar ul. Kościuszki /

12.00 - Uroczystość Dnia Sapera – Miejsce Pamięci Saperskiej

  • Odegranie Hymnu Saperskiego

  • Wystąpienia okolicznościowe

  • Podpisanie Listu Intencyjnego o współpracy Koła SSP z 44 blp/4WM BOT

  • Złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy

  • Wspólne zdjęcie przed Pomnikiem