wtorek, 23 maj 2023

Ełckie forum trzeźwości - porady specjalistów i m.in. bezalkoholowa zabawa taneczna

Fot. Ilustracyjne Fot. Ilustracyjne

27 maja 2023 r. o godz. 16.00 w Ełckim Centrum Rewitalizacji Społecznej przy ul. Kościuszki 27A w Ełku odbędzie się Ełckie Forum Trzeźwości. 

Przebieg Wydarzenia:

I część edukacyjno  informacyjna:

wykłady przeprowadzane przez profesjonalistów pracujących w podmiotach lecznictwa odwykowego

a) „ Młodzi dorośli – zależni - niezależni”

b) „Rodzina w trakcie i po terapii”

oraz 

c) punkt specjalny - wystąpi zaproszony gość Jakub Zając, autor książki „HALT – zapiski z domu trzeźwienia”, w której min. porusza problem uzależnienia i terapię w ośrodku odwykowym

W trakcie tej części zostaną przedstawione możliwości korzystania przez mieszkańców Ełku z fachowej i nieodpłatnej pomocy w Poradni Rodzinnej oraz działań prowadzonych przez Stowarzyszenie Trzeźwego Życia w Ełku.

Po zakończonym panelu edukacyjnym, przez godzinę ok. 19.30-20.30, uczestnicy będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji z profesjonalistami prowadzącymi na co dzień psychoterapię osób uzależnionych/współuzależnionych i/lub osoby udzielającej porad w punktach konsultacyjno-informacyjnych dla osób uzależnionych/współuzależnionych.

II część – bezalkoholowe spotkanie taneczne przy muzyce, które jest wspaniałą okazją do zabawy i integracji, wzajemnego wspierania się i dopingowania w trzeźwości.Planowany koniec spotkania godz. 24.00.

Celem wydarzenia jest promowanie zdrowego stylu życia i różnych form spędzania czasu wolnego bez używek. Spotkanie będzie również doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, a także omówienia kwestii jak żyć i funkcjonować w społeczeństwie bez alkoholu.

Na Ełckie Forum Trzeźwości zaprasza Prezydent Miasta Ełku wraz z współorganizatorem Stowarzyszeniem Trzeźwego Życia w Ełku.