poniedziałek, 09 październik 2023

Bo warto pomagać - Szlachetna Paczka w Ełku poszukuje wolonatriuszy

Fot. Monika Drobińska Fot. Monika Drobińska

Pouszkują otwartych, dobry serc i rąk do pracy! Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy, i stwarza nam okazję, abyśmy mogli innym podarować kawałek siebie.  Trwa rekrutacja do wolontariatu w Szlachetnej Paczce. Aby mądra pomoc mogła trafić do rodzin w trudnej sytuacji materialnej, potrzeba wolontariuszy.

 W całej Polsce wciąż potrzebnych jest ponad 7600 osób, które zdecydują się zmienić czyjś świat na lepsze. Wolontariat w Paczce to działanie, którego efekty widać jak na dłoni: to zapas żywności, który do kilku tygodni po spotkaniu wolontariusza z rodziną pani Beaty trafia na ich półki. To upragniony sprzęt rehabilitacyjny dla rodziny pani Anety i Tomasza, na który nie byli w stanie odłożyć od lat. To nadzieja i wdzięczność starszej pani Zofii, która po spotkaniu z wolontariuszem wie, że jest na świecie ktoś, kto interesuje się jej losem. W Paczce pojedynczy wolontariusz ma realny wpływ na zmianę małych światów rodzin z najbliższej okolicy. Zgłoszenia do wolontariatu można wysyłać poprzez formularz dostępny na stronie www.szlachetnapaczka.pl.

Zobaczie jak pomagają co roku ełczanie;

Szlachetna Paczka to program społeczny, który umożliwia bezpośrednią pomoc najbardziej potrzebującym: samodzielnym rodzicom, seniorom, osobom dotkniętym chorobą czy niepełnosprawnością. Program działa w całym kraju. Wolontariusze, w swoich lokalnych społecznościach, docierają do rodzin czekających na wsparcie – poznają ich historie i najważniejsze potrzeby oraz pośredniczą w przekazywaniu spersonalizowanego wsparcia od darczyńców.

Zmieniamy świat na dobre! Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i zostań Wolontariuszem lub Wolontariuszką Szlachetnej Paczki.

Wolontariusz zmienia świat rodzin – na dobre

Dwa lata temu Krzysztof jako wolontariusz Szlachetnej Paczki odwiedził rodzinę: kobietę, która samotnie wychowywała dwie córki. Nastolatki przez całe spotkanie z wolontariuszami opowiadały o swoich pasjach, którymi jest taniec, śpiew i fotografia. – Uznałem, że nie możemy tego tak zostawić. Te dziewczyny muszą się rozwijać w swoich pasjach. Widać było, ile radości im one sprawiały – opowiada wolontariusz.

Rodzina dostała od darczyńcy aparat fotograficzny. Dzięki temu starsza z córek rozpoczęła kurs fotograficzny i brała udział w konkursach.

Krzysztof dostrzegł też inną, niezwykłą rzecz: – Zmiany nastąpiły nie tylko u dziewczynek, ale też u ich mamy, która była osobą bardzo zalęknioną. Kobieta zaczęła częściej wychodzić z domu, nawiązywać kontakty z ludźmi. - Gdy zadzwoniłem do tej pani po kilku miesiącach, dowiedziałem się, że znalazła w sobie bardzo silną wewnętrzną motywację i zaczęła pracować w punkcie, który wydawał posiłki dla uchodźców – opowiada ze wzruszeniem.

Ty też możesz zmienić czyjś świat! Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i zostań Wolontariuszem lub Wolontariuszką Szlachetnej Paczki.

Świat ludzi o wielkim sercu

W Szlachetnej Paczce wolontariusz nigdy nie jest pozostawiony sam sobie. Wspiera go grupa ludzi: szkoleniowcy, pozostali wolontariusze oraz lider rejonu, czyli wybranego obszaru działania Paczki. Co roku tysiące osób z różnych zakątków Polski bierze udział w wolontariacie Szlachetnej Paczki. Wspierają się w swoich działaniach, dzielą doświadczeniem, motywują, by razem zmienić czyjś świat.

Gdy zgłosiłem się do Szlachetnej Paczki, na początku miałem pewne obawy. Zawsze tak jest, kiedy robi się coś nowego. Ja zdawałem sobie sprawę z tego, że jeżeli zawiodę, to do kogoś może nie dotrzeć pomoc. Ale pomyślałem w ten sposób: Nie jestem tam sam. Tam jest więcej osób. Tam są ludzie, którzy mają doświadczenie i pomogą – mówi wolontariusz Krzysztof.

Zadania wolontariuszy w Szlachetnej Paczce

Wolontariusz odwiedza rodziny w potrzebie – poznaje ich historie i określa, jaka pomoc będzie najlepszą formą wsparcia. Kiedy darczyńca zdecyduje się na przygotowanie pomocy dla konkretnej rodziny – wolontariusz wspiera go radą. W czasie grudniowego „Weekendu Cudów” odbiera paczkę od darczyńcy i pomaga dostarczyć ją rodzinie, którą ma pod opieką. To moment radości, która staje się udziałem każdej ze stron. Szczęście, wzruszenie, poczucie bycia ważnym w czyimś życiu – w tej wielkiej, ogólnopolskiej machinie dobra pozytywne emocje nie omijają nikogo. „Sprawia mi to ogromną przyjemność i satysfakcję, gdy widzę radość u innych. Czuję się, jakbym pomagała zmienić świat na lepsze” – mówi wolontariuszka Ania.

Dołącz do wolontariatu w Szlachetnej Paczce doświadcz satysfakcji i poczucia wpływu na losy wielu osób w potrzebie!

Jak zostać wolontariuszem lub wolontariuszką Szlachetnej Paczki? To proste:

  • Wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl.

  • Wyślij swoje zgłoszenie.

  • Poczekaj na kontakt Rekrutera_ki, który_a umówi się z Tobą na spotkanie online.

  • Po pomyślnie zakończonej rekrutacji, podpisz umowę i uczestnicz we wdrożeniach przygotowujących Cię do wolontariatu.

  • Zmień na dobre życie rodzin w potrzebie.

Fot. Monika Drobińska 

318103762 603464458446381 3025195078436109364 n

318100441 603464751779685 2799961625095668856 n

318135372 603463821779778 9103055585652877381 n

318204735 603464468446380 5964592649708809481 n