czwartek, 11 styczeń 2024

Picie kradnie życie - kampania społeczna młodego ełczanina

Młody ełczanin Hubert Zalewski rozpoczął w naszym mieście kampanię społeczną o nazwie ,,Picie Kradnie Życie'', podczas której stara się uświadomić ludziom, że nierozważne korzystanie z alkoholu bardzo często staje się przyczyną ludzkich tragedii.

415771317 122103339176164823 3870793326299060884 n

—  Mam na imię Hubert i wraz z moimi przyjaciółmi, w ramach programu studiów, prowadzimy kampanię społeczną o nazwie ,,Picie Kradnie Życie'', podczas której uświadamiamy ludziom, że nierozważne korzystanie z alkoholu bardzo często staje się przyczyną ludzkich tragedii.

Powiecie Państwo, że temat znany i nie wnosi niczego nowego...Być może...ale zawsze warto poruszyć go ponownie, bo jeśli taka akcja sprawi, że zmieni się na lepsze życie chociaż jednej osoby i może jakaś rodzina dojedzie bezpiecznie do domu, unikając wypadku spowodowanego przez pijanego kierowcę to warto. Śmiertelne wypadki samochodowe, utonięcia, rozbite przez nałóg rodziny, to tylko część tragedii związanych z tym problemem.

— Nie jesteśmy wyłącznie odpowiedzialni za siebie, ale też za innych. Za innych, kiedy wsiadamy za kierownicę pod wpływem alkoholu i musimy zdawać sobie sprawę, że za chwilę możemy ukraść czyjeś życie, nie tylko stracić swoje. Za innych, kiedy alkohol staje się naszą miłością a nie rodzina, o którą powinniśmy się troszczyć.

— Kiedy przebywając nad wodą i pijąc alkohol przestajemy opiekować się dziećmi i wreszcie wtedy, kiedy brawura, chęć pokazania się wygrywa ze zdrowym rozsądkiem i skaczemy ,, na główkę " zamieniając rower na wózek iwalidzki. Nie tylko Wasze życie się zmienia, zmienia się cały świat wokół Was.

—Dlatego jeśli uważacie Państwo, że ta kampania jest ważna, to dajcie znać, napiszcie, wejdźcie na naszą grupę na facebooku i instagramie, oraz obejrzyjcie film na YouTube. Bardzo Wam dziękujemy i życzymy, abyście cieszyli się życiem...A jak czujecie, że ktoś z Waszego otoczenia potrzebuje pomocy., to nie czekajcie...Pomóżcie

Wsparły nas również dzieci z Ośrodka Szkolno Wychowawczego malując swoje wersje plakatów. Natomiast nasze kampanijne plakaty i ulotki trafiły do Oddziału Kardiologii Interwencyjnej i Liceum nr 2 w Ełku. Pani Joanna Skopińska udostępniła swój materiał edukacyjny o bezpieczeństwie nad wodą, a Pan Rafał Zawadzki udzielił świetnego wywiadu o pomocy osobom uzależnionym. Liczymy po cichu na wychowawców, że poruszą ten temat na lekcjach wychowawczych, bo nie tylko alkohol, ale przede wszystkim narkotyki i dopalacze to utrapienie naszych czasów.

Może podzielicie się pomysłami, zdjęciami z lekcji, albo ze swoich akcji ? SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

 Tu możecie znaleźć więcej informacji : https://m.facebook.com/groups/349205447868721 https://youtube.com/watch?v=ocaeR8bldGU&si=TPOXhiGDvhiFqaHE https://www.instagram.com/piciekradniezycie1