wtorek, 30 styczeń 2024

Ełckie Centrum Psychoterapii i Psychiatrii

Funkcjonujący w Ełku „Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej” zmienił swoją nazwę na „Ełckie Centrum Psychoterapii i Psychiatrii”. Centrum udziela wsparcia psychologicznego i psychoterapeutycznego dzieciom i młodzieży. W centrum prowadzone są także poradnie terapii uzależnień niosące pomoc osobom uzależnionym. Świadczenia udzielane są w ramach NFZ, bez skierowania.

Logo artykułu

W celu wsparcia psychologicznego i terapeutycznego dzieci i młodzieży jak najbliżej miejsca ich zamieszkania, 1 maja 2021 roku w budynku Przychodni Specjalistycznej „Pro-Medica” w Ełku Sp. z o.o. przy ulicy Konopnickiej 1 rozpoczął działalność Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży. W nowym 2024 roku ośrodek zmienił nazwę na Ełckie Centrum Psychoterapii i Psychiatrii. 

W skład „Ełckiego Centrum Psychoterapii i Psychiatrii” obecnie wchodzą: 

  1. Poradnia Psychologiczna dla Dzieci i Młodzieży,
  2. Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży,
  3. Poradnia Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia od Alkoholu,
  4. Poradnia Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia od Substancji Psychoaktywnych,
  5. Poradnia Psychologiczna.

Centrum oferuje bezpłatną i profesjonalną pomoc psychologiczną i psychoterapeutyczną dla dzieci i młodzieży w sytuacjach kryzysowych m.in.:

-        w problemach wieku dorastania,

-        w trudnościach wychowawczych,

-        w zaburzeniach zachowania, lękowych, depresyjnych, adaptacyjnych, psychosomatycznych,

-        w trudnościach w kontaktach z rówieśnikami,

-        ofiarom przemocy domowej. 

Poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży  wchodzącej w skład centrum specjalizuje się w świadczeniu usług z zakresu diagnostyki, terapii i wsparcia medycznego dla osób w wieku dziecięcym i młodzieżowym.

Tryb przyjęcia dzieci i młodzieży:

korzystanie ze wsparcia jest bezpłatne i nie wymaga skierowania od lekarza, osoby zainteresowane skorzystaniem ze świadczeń proszone są o kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 14.00 pod numerem telefonu 667-030-201.

Poradnia terapii uzależnień od alkoholu i współuzależnienia to specjalistyczna placówka, której głównym celem jest świadczenie pomocy osobom uzależnionym od alkoholu oraz ich bliskim, którzy mogą przejawiać objawy współuzależnienia.

Poradnia świadczy usługi w tym samym zakresie co poradnia leczenia uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia, natomiast jej świadczenia są dedykowane dla osób uzależnionych od narkotyków i leków.

Tryb przyjęcia: 

  • korzystanie ze wsparcia jest bezpłatne i nie wymaga skierowania od lekarza,
  • rejestracja osobista lub telefoniczna 601 475 329.