poniedziałek, 05 luty 2024

Małgorzata Kopiczko pełnomocnikiem Prawa i Sprawiedliwości

W trakcie dzisiejszego  briefingu prasowego, który poprowadzili: poseł Janusz Cieszyński i Małgorzata Kopiczko- niegdyś pełniąca funkcję senatora, przedstawiono nową kluczową postać w ełckich strukturach Prawa i Sprawiedliwości. 

Pełnomocnikiem partii PiS została Małgorzata Kopiczko, posiadająca bogate doświadczenie w działalności politycznej i organizacyjnej -  jak twierdzi.

Dodatkowo byla senator Małgorzata  Kopiczko stanie na czele ( jedynka)  listy wyborczej do sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego, reprezentując region ełcki.

Warmia i Mazury dzielą się na pięć okręgów wyborczych, wśród których okręg ełcki skupia powiaty: kętrzyński, węgorzewski, gołdapski, olecki oraz ełcki, co podkreśla jego strategiczne znaczenie dla działalności Prawa i Sprawiedliwości.
Małgorzata Kopiczko przejęła obowiązki pełnomocnika partii w Ełku po Wojciechu Kossakowskim.

Zarówno Kopiczko, jak i Cieszyński, pytani o konkretne nazwiska kandydatów do różnych stanowisk samorządowych, w tym na prezydenta Ełku oraz wójta gminy, zachowali dyskrecję, zapowiadając, że pełna lista kandydatów zostanie ujawniona niebawem.

Ta zmiana kadrowa oraz zapowiedź nadchodzących wydarzeń politycznych świadczą o dynamicznym okresie przygotowań i reorganizacji wewnątrzpartyjnych, mających na celu umocnienie pozycji Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami samorządowymi - przekonywali.