wtorek, 06 luty 2024

Tydzień Małżeństwa w Ełku

Tydzień Małżeństwa w Ełku, jest lokalną odpowiedzią na Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa – kampanię społeczną promująca szczególną, komplementarną więź kobiety i mężczyzny. Tydzień Małżeństwa odbywa się równolegle w 22 krajach zawsze w tym samym terminie: 7-14 lutego. Od 2022 roku inicjatywa wzmacniania relacji małżeńskiej ma również swoje miejsce w Ełku.

-Celem Tygodnia Małżeństwa jest promowanie małżeństwa jako wartości społecznej i pokazywanie potrzeby permanentnego rozwijania więzi małżeńskiej, aby dawała małżonkom satysfakcję i spełnienie. Inicjatywy mające miejsce podczas Tygodnia Małżeństwa stwarzają okazję do pogłębienia więzi małżeńskiej oraz nabycie kompetencji interpersonalnych, są szansą na spędzenie wspólnego, twórczego czasu. Celem jest również motywowanie ogółu społeczeństwa, specjalistów, media i osoby publiczne do promowania znaczenia małżeństwa w rozwoju społecznym. Zaplanowane wydarzenia skierowane są do wszystkich małżeństw sakramentalnych i niesakramentalnych. Staż, status materialny,dzietność/bezdzietność małżeństw nie ma tu znaczenia. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, które chcą po prostu spędzić ze sobą czas i cieszyć się swoją wzajemna miłością.

Organizatorem Tygodnia Małżeństwa w Ełku jest Stowarzyszenie Rodzina Rodzin wraz z Duszpasterstwem Rodzin Diecezji Ełckiej.

-Zapraszamy wszystkie małżeństwa, które chcą po prostu spędzić ze sobą czas i cieszyć się swoją wzajemną miłością.

W ramach trzeciej edycji Tygodnia Małżeństwa zaplanowano następujące wydarzenia:

07.02.2024 r. (środa) - spotkanie online „Małżeństwo Bliskości”. Czy da się przełożyć rodzicielską teorię Williama Sears’a na małżeństwo? Rodzicielstwo Bliskości proponuje jak zajmować się, a właściwie nawet bardziej – jak być – z dzieckiem od chwili narodzin, żeby budować trwałą i dobrą relację. Mówi o obecności, wsłuchiwaniu się w potrzeby, dbaniu o równowagę… A jak my tworzymy naszą bliskość w narzeczeństwie, a później w małżeństwie przez kolejne lata? Czy jest możliwe przeniesienie elementów teorii Rodzicielstwa Bliskości na płaszczyznę małżeńską? Którymi z nich można się inspirować lub z których możemy zaczerpnąć coś dla nas? Na te, oraz inne pytania będziemy wspólnie szukać odpowiedzi podczas wieczornej rozmowy. W spotkaniu wezmą udział trzy małżeństwa działające w trzech różnych miastach, organizujące wydarzenia dla par oraz angażujące się w Tydzień Małżeństwa w Polsce. Spotkanie online powadzone przez Annę i Michała Gazdów z Fundacji Przestrzeń Dobra, gościnnie współtworzyć spotkanie będą jeszcze Marlena i Łukasz Paliwodowie z Fundacji Czuły Dom oraz Monika i Tomasz Gredel ze Stowarzyszenia Rodzina Rodzin. Organizatorem wydarzenia jest Tydzień Małżeństwa w Krakowie.

Godzina 21:00 – 22:30 link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/3482992858678471

09.02.2024 r. (piątek) - warsztaty ceramiczne dla dwojga „Dwie filiżanki” to wspaniały pomysł na spędzenie razem wyjątkowego, twórczego czasu. W trakcie 2 godzinnych warsztatów uczestnicy będą mieli okazję ulepić swoje własne, niepowtarzalne ceramiczne filiżanki. Po zakończeniu warsztatów, małżonkowie będą mogli zabrać ze sobą swoje własnoręcznie wykonane filiżanki, które będą stanowić piękną i trwałą pamiątkę po warsztatach, co będzie przypominać Im o wspólnych chwilach. Miejsce: Centrum Rewitalizacji Społecznej Stajnia, godz. 17:30-19:30

10.02.2024 r. (sobota) „Randka Małżeńska” oraz koncert zespołu Jedno Ciało - „Randka Małżeńska” to animowane warsztaty z komunikacji połączone z kolacją małżeńską. Randka Małżeńska to już sprawdzona metoda na wzmocnienie jedności małżeńskiej. Warsztaty prowadzone będą w formie randki, w restauracji, w przyjemnym otoczeniu, pod okiem animatora - fachowca od komunikacji, który poprowadzi randkę tak aby małżonkowie mogli przybliżyć się do siebie i spędzić ze sobą owocny wieczór. Warsztaty skierowane są do małżeństw zmotywowanych do pracy nad poprawą własnej relacji chcących lepiej zrozumieć siebie nawzajem. Warsztaty mają przede wszystkim na celu rozwój związku. Podczas spotkania w gronie innych par, małżeństwa będą mogły wzbogacić swoją relację, poprawić i rozwinąć wzajemną komunikację, poznać mocne i słabsze strony związku. Warsztaty te mogą być też inspiracją do dalszego rozwoju osobistego i dbania o relację. Randka Małżeńska zakończy się koncertem zespołu Jedno Ciało. Lena i Maciej Durlakowie są parą w życiu i na scenie, tworzą duet któremu nadali imię Jedno Ciało i jak mówią sami o sobie: „Dźwiękami głosimy, że małżeństwo może być niesamowitą przygodą na całe życie. Promujemy Miłość!”. Miejsce: Restauracja Między Wierszami, godz. 18:00 – 20:30

11.02.2024 r. (niedziela) - uroczysta Msza św. w Kościele pw. Opatrzności Bożej w Ełku wraz z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, godz. 11:30. Po Mszy w salach parafialnych „Spotkanie Ostatkowe” czyli czas na integrację ełckich rodzin: dla rodziców czas na rozmowy przy kawie i ciastku, a dla dzieci animacje i czas na gry i zabawy.

13.02.2024 r. (wtorek) – na zakończenie 3 edycji Tygodnia Małżeństwa w Ełku - wieczór uwielbienia „Wdzięczni za dar naszego małżeństwa” – Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów w Ełku. Godz.: 19:00. Prowadzący: Joanna i Dawid Kowalewscy.

Więcej;Stowarzyszenie Rodzina Rodzin Ełk | Ełk | Facebook