czwartek, 08 sierpień 2019

Nowy pomost nad Łaśmiadami dzięki współpracy Gminy Ełk z Powiatem Ełckim

Fot. Gmina Ełk Fot. Gmina Ełk

Nowy pomost ma konstrukcję w kształcie litery „T”, z czego dłuższa część ma 16 m długości. Całkowita wartość zadania wyniosła 29.242,15 zł, z czego kwota 14.242,15 pochodziła ze środków Gminy Ełk, zaś 15.000 zł przekazało Starostwo Powiatowe w Ełku. Oficjalne oddanie do użytku pomostu będzie miało miejsce w poniedziałek, 12 sierpnia o godz. 15.00.

  - Wielokrotnie informowaliśmy o różnych przedsięwzięciach, które doszły do skutku dzięki dobrej współpracy Wójta Gminy Ełk Tomasza Osewskiego z innymi samorządowcami na różnych szczeblach. Szczególnie owocna jest współpraca Gminy Ełk z Powiatem Ełckim, zwłaszcza w obszarze przebudowy dróg lokalnych. Tym razem mieszkańcy Gminy Ełk i goście będą korzystali z efektów projektu rekreacyjno-turystycznego. Dobiegła bowiem końca realizacja projektu w ramach programu „Miejsce spotkań w każdej gminie powiatu ełckiego” - informuje gmina. 

– Zadanie polegało na zagospodarowaniu miejsca zwyczajowo wykorzystywanego do rekreacji i integracji mieszkańców, a konkretnie na budowie pomostu na jeziorze Łaśmiady na plaży gminnej w Sajzach – mówi  Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Dobrze nam się współpracuje z Powiatem Ełckim, a pomost w Sajzach jest kolejnym tego przykładem. Nad Łaśmiadami chętnie wypoczywają latem nie tylko mieszkańcy Sajz, ale również ełczanie i turyści.

Info. Gmina Ełk 

PART 1565092051967