czwartek, 30 styczeń 2020

Policjanci uratowali zdesperowanego mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie

Policjanci uratowali zdesperowanego mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie. Dzięki szybkiemu i sprawnemu działaniu udało się skutecznie ściągnąć go z parapetu, z którego zamierzał skoczyć. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Po godzinie 17:00 do oficera dyżurnego wpłynęła informacja, że w jednym z bloków na parapecie okna klatki schodowej, między 3 a 4 piętrem siedzi mężczyzna. Z okoliczności wynikało, że chce on targnąć się na swoje życie. Policjanci zaczęli nawiązywać z nim kontakt, zajęli jego uwagę spokojną rozmową i wykorzystując odpowiednią chwilę ściągnęli go z parapetu do wnętrza klatki schodowej. Cała interwencja trwała kilkanaście minut.
 
Policjanci wezwali pogotowie ratunkowe, które zabrało mężczyznę do szpitala specjalistycznego.
 
Na terenie całego kraju, w każdym powiecie są różne instytucje, których przedstawiciele są zawsze gotowi nieść pomoc, nawet w sytuacjach, które prowadzą do podjęcia tak dramatycznych decyzji jak chęć odebrania sobie życia. Ważne, aby nie pozostawać z problemem samemu. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, by uzyskać fachową poradę i wsparcie.
 
Przykładowe telefony alarmowe, przy których obecni są psychologowie gotowi pomóc ci, kiedy jesteś w złej sytuacji psychicznej:
 
* 116 111 - Bezpłatny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
 
* 116 123 - Bezpłatny Telefon Zaufania dla Dorosłych
 
* 22 654 40 41 - Antydepresyjny telefon zaufania ITAKA