Prezydent Ełku przyznał 16 stypendiów i nagrodę najlepszym ełckim sportowcom oraz trenerom. Wręczenie odbyło się wczoraj (1 marca) w Urzędzie Miasta.
Stypendium to forma wsparcia materialnego zawodników oraz trenerów, umożliwiająca rozwój kariery sportowej. Przyznawane jest w dowód uznania dla prezentowanego przez zawodników i trenerów poziomu sportowego i osiągnięć w danej dyscyplinie na arenie krajowej oraz międzynarodowej.
W naborze prowadzonym do 30 grudnia 2021 r. łącznie wpłynęło 35 wniosków na stypendia sportowe oraz 5 wniosków na nagrody. Po zapoznaniu się z rekomendacją zespołu ds. stypendiów i nagród sportowych, który rozpatrywał złożone wnioski, prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz przyznał łącznie 16 stypendiów (na okres do czerwca 2022 roku) oraz jedną nagrodę.
W 2022 roku wydatkowano łącznie: na stypendia – 50 500 zł, na nagrody - 1000 zł.
STYPENDIA - ZAWODNICY:
BOKS
- Natalia Kuczewska - zawodniczka MKB MAZUR
1 miejsce - Międzynarodowy Turniej Bokserki Brandenburg Cup 2021
2 miejsce - Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Kielcach – IV 2021 r.
1 miejsce - Mistrzostwa Polski Juniorek w Bolszewie – VI 2021 r.
1miejsce – Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet- Gliwice – IX 2021
V-VIII miejsce – Mistrzostwa Europy Juniorek – Budva – X 2021
KARATE
- Alicja Prokuda– zawodniczka EKK Kyokushin
3 miejsce – Mistrzostwa Europy Młodzieżowców – Rumunia – XI 2021
- Zuzanna Stefanowicz - zawodniczka Klubu Dojo Sosnowski
1 miejsce – IV Wagowe Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate WKB – Leżajsk XII 2021 – kumite 10 -11 lat +40 kg
1 miejsce – Mistrzostwa Województwa Warm- Maz – Szczytno – VI 2021 – kumite dziewcząt
1 miejsce – Mistrzostwa Województwa Warm- Maz – Szczytno – VI 2021 – kata dziewcząt
- Wojciech Nieścier– zawodnik Klubu Dojo Sosnowski
1 miejsce – IV Wagowe Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate WKB – Leżajsk XII 2021
WIOŚLARSTWO
- Adrianna Krystochowicz - zawodniczka UKS MOS
3 miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – Poznań – VIII 2021 Poznań
3 miejsce - Mistrzostwa Polski w Sprincie – V 2021
1 miejsce – Puchar Polski Ergometr Kalisz – XI 2021
1 miejsce – Mistrzostwa Polski w sprincie - Płock – V 2021
KICKBOXING
- Oliwia Gajewczyk – zawodniczka KS Thor Szkoła Walki - junior st.
1 miejsce – Mistrzostwa Polski K1 Rules Juniorów i Seniorów – Legnica – VI 2021 r.
1 miejsce – Mistrzostwa Polski Low Kick Juniorów i Seniorów –Mysłowice – V 2021 r.
1 miejsce- Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów – Budva – XI 2021
- Jakub Giedzicz –zawodnik KS Thor Szkoła Walki – junior mł.
2 miejsce – Mistrzostwa Polski Kadetów Mł. I St. w Kickboxingu – Kick Light - Włoszakowice – V 2021 r.
1 miejsce – Mistrzostwa Polski K1 Rules Juniorów i Seniorów – Legnica – VI 2021 r.
2 miejsce – Mistrzostwa Polski Low Kick Juniorów i Seniorów –Mysłowice – V 2021 r.
SUMO
- Dawid Rafałowski – zawodnik Klubu Judo Shamo Ełk – junior
3 miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów w Sumo – Ropczyce - III 2021 r.
3 miejsce – Mistrzostwa Polski Seniorów w Sumo – Ropczyce - III 2021 r.
1 miejsce – Puchar Polski Juniorów 80 kg – Krotoszyn – XII 2021
3 miejsce – Puchar Polski Juniorów 90 kg – Krotoszyn – XII 2021
- Rafał Butyński – zawodnik Klubu Judo Shamo Ełk – junior
2 miejsce - Puchar Polski Juniorów – Kwidzyn – III 2021
3 miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U23 - Kwidzyn – III 2021
3 miejsce – Puchar Polski Juniorów 80 kg – Krotoszyn – XII 2021
1 miejsce – Puchar Polski Juniorów 90 kg – Krotoszyn – XII 2021
- Olaf Płatek – zawodnik Klubu Judo Shamo - młodzik
1 miejsce – Mistrzostwa Polski Młodzików w Sumo – VI 2021 - Koronowo
2 miejsce – Mistrzostwa Europy U14 w Sumo – Siedlce – VII 2021
2 miejsce – Drużynowe Mistrzostwa Europy U14 w Sumo – Siedlce – VII 2021
1 miejsce – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - Siedlce – X 2021
3 miejsce – Mistrzostwa Polski Młodzików – Piła – XI 202
TRÓJBÓJ SIŁOWY
- Wiktoria Cichocka – zawodniczka VIP Team Grajewo - junior
1 miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorek w Trójboju Siłowym do lat 18 – XII 2021 – Puławy- kat. 52 kg
1 miejsce – Mistrzostwa Polski Seniorek w Trójboju Siłowym – XII 2021 – Puławy- kat. 52 kg
2 miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorek w Trójboju Siłowym do lat 18 w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę – XII 2021 – Puławy- kat. 52 kg
4 miejsce – Mistrzostwa Europy Juniorek do lat 18 w Trójboju Siłowym – Czechy – VIII 2021
3 miejsce – Mistrzostwa Świata Juniorek do lat 18 w Trójboju Siłowym – Rumunia – VIII 2021
- Mariusz Tworkowski – zawodnik Stowarzyszenia „Masakra” - młodzieżowiec
3 miejsce – Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym w kat. 120 kg – IX 2021 - Skierniewice
1 miejsce – Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym – XII 2021 – Puławy w kat.120 kg
2 miejsce – Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym – XII 2021 – Puławy w kat.120 kg
2 miejsce – Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym – XII 2021 – Puławy kat. open
3 miejsce –Mistrzostwa Europy J18,J23 i S w Trójboju Siłowym – VIII 2021 – Czechy – do 120 kg
1 miejsce – Puchar Polski w Trójboju Siłowym – Raszyn – VI 2021
STYPENDIA SPORTOWE - TRENERZY
- Tadeusz Biryło
Trener MKB MAZUR - Natalii Kuczewskiej
- Krzysztof Sosnowski
trener Klubu Judo Shamo Ełk - Rafała Butyńskiego, Olafa Płatka, Dawida Rafałowskiego
- Sebastian Kosiorek
Trener UKS MOS w Ełku - Dawida Seroki, Michała Synowca, Thomasa Wiechecia, Łukasza Zuba
- Rafał Sztramko
Trener KS THOR Szkoła Walki - Oliwii Gajewczyk, Jakuba Giedzicza
NAGRODA SPORTOWA
- Wiktoria Cichocka – zawodniczka VIP Team Grajewo
1 miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorek w Trójboju Siłowym do lat 18 – XII 2021 – Puławy- kat. 52 kg
1 miejsce – Mistrzostwa Polski Seniorek w Trójboju Siłowym – XII 2021 – Puławy- kat. 52 kg
2 miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorek w Trójboju Siłowym do lat 18 w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę – XII 2021 – Puławy- kat. 52 kg
4 miejsce – Mistrzostwa Europy Juniorek do lat 18 w Trójboju Siłowym – Czechy – VIII 2021
3 miejsce – Mistrzostwa Świata Juniorek do lat 18 w Trójboju Siłowym – Rumunia – VIII 2021