poniedziałek, 11 lipiec 2022

Pływacki Patrol w Ełku - pływaj i żyj

Jest wiele przyczyn utonięć w wodach otwartych, jednak główną, jest brak umiejętności pływackich, bądź ich przecenianie. Niestety często toną osoby, które uważają się za dobrych pływaków i wypływają w głąb zbiorników wodnych bez podstawowej asekuracji, zupełnie nie zważając na to, co może im się przydarzyć daleko od brzegu. Zmęczenie, skurcz, zasłabnięcie, zaplątanie się w wodorosty lub linkę, czy zderzenie z jednostkami pływającymi to coś, co może przydarzyć się zawsze. 

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów na otwarte treningi pływackie, podczas których specjaliści opowiedzą o  zasadach bezpieczeństwa nad wodą oraz pomogą Ci doskonalić Twoje umiejętności pływackie.

Ełcki Pływacki Patrol to nie tylko nauka pływania od podstaw oraz podstawy bezpieczeństwa nad wodą, to także doskonalenie pływania, dla osób, które już pływać potrafią i chcą trenować w bezpieczny sposób, z grupą doświadczonych osób oraz asekuracją z SUPa. Na takie spotkania pływackie zapraszamy we wtorki oraz czwartki godz. 17:00 na nowej plaży miejskiej w Ełku. Trasa do pokonania ma około 300m, to Ty decydujesz, ile takich długości chcesz przepłynąć.
 
Kto może wziąć udział w tych spotkaniach?
  • Każdy, kto potrafi pływać samodzielnie i chciałby podnosić swoje umiejętności.
Obowiązujące zasady:
  • Udział w treningach jest dobrowolny i każdy ma obowiązek właściwej oceny swoich umiejętności oraz stanu zdrowia.
  • Osoby niepełnoletnie mogą pływać wyłącznie pod opieką pełnoletnich opiekunów.
  • Bojki asekuracyjne są obowiązkowe