czwartek, 08 wrzesień 2022

Znamy termin oddania odcinka drogi Via Baltica: Szczuczyn - Ełk Południe i ronda na ul. Grajewskiej

Fot. Kolaż Dzień Dobry Ełk/ fotomontaż FB. Tomasz Andrukiewicz/ GDDiA Fot. Kolaż Dzień Dobry Ełk/ fotomontaż FB. Tomasz Andrukiewicz/ GDDiA

Znamy termin oddania odcinka Szczuczyn  do węzła Ełk Południe. Drugi z trzech fragmentów drogi Via Baltica  zostanie udostępniony kierowcom w pierwszej połowie września. Jak poinformował wczoraj Poseł Wojciech Kossakowski wraz z Prezydnetem Ełku Tomaszem Andrukiewiczem odcinek oddany zostanie dokładnie 13 września. To odcinek od końca obwodnicy Szczuczyna do węzła Ełk Południe o długości 23,3 km.

Odcinek Szczuczyn - Ełk Południe jest jednym z trzech odcinków drogi ekspresowej S61 realizowanych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Pod koniec ubiegłego roku oddany do użytku został odcinek Wysokie - Raczki, a w przyszłym roku zakończona zostanie budowa odcinka S61 Ełk Południe - Wysokie. 

Do czasu zakończenia budowy odcinka Ełk Południe - Wysokie ruch między odcinkami Szczuczyn - Ełk Południe i Wysokie - Raczki (od węzła Ełk Południe do węzła Kalinowo) będzie odbywał się tak jak dotychczas, przez Ełk. Trasa przejazdu będzie prowadziła drogami krajowymi nr 65 i 16. W Ełku będą to ulice Grajewska, Przemysłowa i Suwalska. 

— W związku z tym, że na trasie tej trwa obecnie przebudowa ronda (na skrzyżowaniu ulic Grajewskiej i Przemysłowej) i ruch odbywa się tylko jednym pasem, zdecydowaliśmy o udostępnieniu odcinka S61 po zakończeniu prac na rondzie. Pierwotnie zakładaliśmy, że nastąpi to pod koniec sierpnia br. Dzięki temu unikniemy w tym miejscu korków spowodowanych zwiększonym o pojazdy z S61 natężeniem ruchu — informuje GDDKiA, tym samym zapowiada oddania ronda do 13 września.